Przejdź do ▾
Siedziba Biblioteki w Sobótce
Filia Biblioteczna w Sobótce Zachodniej

Projekty

Mała książka – wielki człowiek

Biblioteka Publiczna ŚOK przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – akcji zachęcającej rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. W związku z tym zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat po odbiór wyjątkowej Wyprawki Czytelniczej. W skład pakietu wchodzi książka dla dziecka oraz Karta Małego Czytelnika. Od tego momentu za każdą wizytę (połączoną z wypożyczeniem minimum jednej książki) dziecko otrzyma naklejkę, a po uzbieraniu dziesięciu naklejek – imienny dyplom. W wyprawce znajduje się również broszura informacyjna dla rodzica. Wyprawki są darmowe i można odbierać je w Bibliotece w Sobótce (RCKS, II p.) oraz w Filii Bibliotecznej w Sobótce Zachodniej. .

Z grona uczestników projektu, już kilkanaścioro wzorowych Czytelników otrzymało swoje imienne dyplomy.

Książeczki dla najmłodszych uszczęśliwiły już prawie stu naszych Małych Czytelników:) Czekamy na kolejne zadowolone dzieci! 😉

Więcej: http://wielki-czlowiek.pl/

Zdjęcia zadowolonych uczestników w galerii na dole strony <3

KINDER – Przerwa na czytanie

Dzięki udziałowi w projekcie KINDER kącik dziecięco-młodzieżowy przeszedł drobny lifting. Firma Kinder obdarowała bibliotekę dwoma siedziskami w podziękowaniu za włączenie się w akcję „Przerwa na wspólne czytanie”. Udział w nim wzięli młodzi czytelnicy z rodzicami z Przedszkola nr 1, Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Sobótce, oddając swoje książki, które następnie organizator przekazał do małych, słabiej zaopatrzonych bibliotek. Mamy nadzieję, że przebywanie w dziale dziecięco-młodzieżowym stanie się – po likwidacji obostrzeń – jeszcze bardziej komfortowe.

Bezglutenowa Biblioteka

Queries: 48