Przejdź do ▾
Siedziba Biblioteki w Sobótce
Filia Biblioteczna w Sobótce Zachodniej

Aktualności

Komunikat:


Wirtualne Targi Książki trwają! Zaprasza Szuflada Jolanty Kosowskiej

Impreza online potrwa do 30 maja 2020 r. Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/3163209357236557/


Uniwersytet Wrocławski ogłasza:

nabór na studia stacjonarne i zaoczne na kierunkach: Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo oraz Publikowanie cyfrowe i sieciowe.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronach internetowych: 

phc.uni.wroc.pl/rekrutacja www.ibi.uni.wroc.pl

#czytankinaczasie – autorzy czytają dzieciom

Być może brakuje Wam dostępu do książek? Albo chcielibyście posłuchać audiobooka? W planach mieliście spotkanie z ulubionym autorem, które zostało odwołane? Nic się nie martwcie! Autorzy przyjdą do Was – oczywiście wirtualnie.


Niestety obecnie zmuszeni jesteśmy, by pozostać w domu. Przez to wiele spotkań towarzyskich, kulturalnych i literackich zostało anulowanych. Aby zaradzić tej sytuacji i nie pozostawić czytelników samotnych, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i dziatki zaprosił autorów do udziału w cyklu spotkań online #czytankinaczasie.


Czyli o co chodzi?


Od 20.03. na fanpage’u Festiwalu zaczęły pojawiać się filmiki, a w nich Wasi ulubieni reprezentanci literatury dziecięcej. Pisarze chcą Was wspierać w tym trudnym czasie i aby trochę Wam go urozmaicić – przeczytają dla Was historie, które sami stworzyli. I tak, Marcin Szczygielski wcielił się w Majkę, kota i wiewiórkę jednocześnie, Marcin Kozioł w wombata Maksymiliana, a Marta Guśniowska w ogromnie sympatyczną gęś i lisa. A to dopiero początek!

Kogo będzie można spotkać jeszcze – to niespodzianka! Dajcie się nieco pozytywnie zaskoczyć w tych jakże skomplikowanych czasach!


Zachęcamy więc, aby sprawdzać czy na Facebook’u Festiwalu nie pojawia się kolejna zapowiedź wieczornej czytanki, które udostępniamy zawsze o godzinie 19.00.


Wszystko to, aby nieco poprawić humor, czasem żeby zabrać w podróż po granicach własnej wyobraźni. Ale przede wszystkim aby pokazać, że dzięki literaturze pozostajemy w domu tylko fizycznie – natomiast nasze myśli mogą wędrować gdzie tylko poniesie je opowieść. Proponujemy alternatywę od gier komputerowych, bajek telewizyjnych lub filmów. Jednocześnie wraz z literatami promujemy akcję #zostańwdomu. To ważne aby dzieci wiedziały, że w tym trudnym czasie nie są same i każdy z nas zmaga się z podobnym problemem jak one. Być może dzięki czytanym fragmentom nasi podopieczni sięgną po pełną wersję książki i na kilka chwil oderwą się od elektroniki. Niewykluczone też, że na parę minut zapomną też o całej obecnej, niełatwej sytuacji, co da im moment wytchnienia.

Jak dołączyć?

Internetowe spotkania autorskie są dostępne dla każdego. Wystarczy zaglądać lub śledzić profil: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki bądź #czytankinaczasie. Zawsze w dniu, w którym pojawia się nowe video, w okolicach godziny 13.00 ujawniamy kto dziś zagości w waszych domach. Natomiast wieczorem pozostaje tylko relaksować się słuchając ulubionych opowieści!


Ogólnopolski konkurs – „GRAM, WIĘC CZYTAM”

Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza młodych Czytelników do zapoznania się z zasadami i wzięcia udziału w konkursie na grę pudełkową, na bazie Uniwersum Dwuświata z książki „Mrok we krwi” Pawła Kopijera. Współpracujący z naszą Biblioteką Organizator i sponsorzy zapewniają atrakcyjne nagrody! 🙂

Więcej informacji znaleźć można pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/541724053362920/?active_tab=about


Wizyty młodych wolontariuszy z ZS-P w Rogowie Sobóckim

Od grudnia 2019 r. kilkoro wolontariuszy z klasy 8 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogowie Sobóckim, z opiekunką p. Karoliną Gajewską oraz grupa harcerek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogowie Sobóckim odwiedzają bibliotekę ŚOK i podarowują nam swój czas, zdolności i umiejętności. Wykonują bardzo pożyteczne prace w magazynie, zapoznają się ze sposobem segregowania darów od naszych czytelników. Przy okazji mogą zasilić, ale też i pobrać książki z bookcrossingowych półek – dla siebie, dla rodzeństwa.
Spotkania są cykliczne, co nas bardzo cieszy! 
Dziękujemy serdecznie P. Karolinie i Uczniom za wspaniałą inicjatywę i zapraszamy ponownie! 😉

Queries: 65