Przejdź do ▾
Siedziba Biblioteki w Sobótce
Filia Biblioteczna w Sobótce Zachodniej

Aktualności

Czytelnicy Filii w Sobótce Zachodniej:

Informujemy, że w dniach 23-24 lutego 2021 r. Filia Biblioteki Publicznej w Sobótce BĘDZIE NIECZYNNA.

Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy od czwartku 25 lutego br.

Czytelnicy LEGIMI:

Wiemy, że e-booki cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród naszych odbiorców, zwłaszcza w obecnej rzeczywistości, dlatego spieszymy z zapewnieniami, że Biblioteka/ŚOK kontynuuje swój udział w projekcie „Legimi na Dolnym Śląsku”. Mamy dobrą wiadomość – od roku 2021 nasi Użytkownicy mają dostęp do wersji audio elektronicznych publikacji.

Zainteresowanych uzyskaniem kodów Legimi na 2021 r. prosimy o kontakt na e-maila: biblioteka@rcks.pl, telefonicznie pod nr: 71 71 51 628 lub osobiście w siedzibie Biblioteki i Filii. Zapraszamy!

Książki elektroniczne

Spotkanie autorskie z Martą Dymek w RCKS

Wywiad z Martą Dymek – Jadłonomia. W czasie, gdy dbałość o zdrowie powinna być naszą codziennością, z przyjemnością prezentujemy spotkanie z cyklu „BIBLIOTEKA Z PORADNIKAMI CZEKA”. Marta Dymek, pochodzi z Wrocławia, obecnie mieszka w Warszawie, i skutecznie promuje wypracowany przez siebie sposób odżywania. Na swoim popularnym blogu https://www.jadlonomia.com/ prezentuje pomysłowe przepisy na smaczne i zdrowe potrawy kuchni roślinnej. Jest też dziennikarką telewizyjną i autorką trzech bestsellerów kucharskich: – Jadłonomia. Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan”, – „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” oraz nowość wydawnicza 2020 r. „Jadłonomia po polsku”. Realizacja programu była możliwa dzięki środkom Dyskusyjnych Klubów książki, którym patronuje Instytut książki oraz koordynator wojewódzki – Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za miłą wizytę w Bibliotece oraz Sponsorom. Zapraszamy do rozmowy z naszym wyjątkowym Gościem!


Bezglutenowa biblioteka to także my!

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że wzięliśmy udział w konkursowym projekcie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books i posiadamy od dziś poradniki o bezglutenowej diecie, uzyskane w tematycznym konkursie. Utworzyliśmy dla nich specjalną półkę! Projekt powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską (pracownia graficzna Mile Widziane).Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce.

Jesteśmy na mapie bezglutenowych bibliotek w Polsce!

Więcej o projekcie: bibliotekabezglutenowa.pl.


#czytankinaczasie – autorzy czytają dzieciom

Być może brakuje Wam dostępu do książek? Albo chcielibyście posłuchać audiobooka? W planach mieliście spotkanie z ulubionym autorem, które zostało odwołane? Nic się nie martwcie! Autorzy przyjdą do Was – oczywiście wirtualnie.


Niestety obecnie zmuszeni jesteśmy, by pozostać w domu. Przez to wiele spotkań towarzyskich, kulturalnych i literackich zostało anulowanych. Aby zaradzić tej sytuacji i nie pozostawić czytelników samotnych, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i dziatki zaprosił autorów do udziału w cyklu spotkań online #czytankinaczasie.


Czyli o co chodzi?


Od 20.03. na fanpage’u Festiwalu zaczęły pojawiać się filmiki, a w nich Wasi ulubieni reprezentanci literatury dziecięcej. Pisarze chcą Was wspierać w tym trudnym czasie i aby trochę Wam go urozmaicić – przeczytają dla Was historie, które sami stworzyli. I tak, Marcin Szczygielski wcielił się w Majkę, kota i wiewiórkę jednocześnie, Marcin Kozioł w wombata Maksymiliana, a Marta Guśniowska w ogromnie sympatyczną gęś i lisa. A to dopiero początek!

Kogo będzie można spotkać jeszcze – to niespodzianka! Dajcie się nieco pozytywnie zaskoczyć w tych jakże skomplikowanych czasach!


Zachęcamy więc, aby sprawdzać czy na Facebook’u Festiwalu nie pojawia się kolejna zapowiedź wieczornej czytanki, które udostępniamy zawsze o godzinie 19.00.


Wszystko to, aby nieco poprawić humor, czasem żeby zabrać w podróż po granicach własnej wyobraźni. Ale przede wszystkim aby pokazać, że dzięki literaturze pozostajemy w domu tylko fizycznie – natomiast nasze myśli mogą wędrować gdzie tylko poniesie je opowieść. Proponujemy alternatywę od gier komputerowych, bajek telewizyjnych lub filmów. Jednocześnie wraz z literatami promujemy akcję #zostańwdomu. To ważne aby dzieci wiedziały, że w tym trudnym czasie nie są same i każdy z nas zmaga się z podobnym problemem jak one. Być może dzięki czytanym fragmentom nasi podopieczni sięgną po pełną wersję książki i na kilka chwil oderwą się od elektroniki. Niewykluczone też, że na parę minut zapomną też o całej obecnej, niełatwej sytuacji, co da im moment wytchnienia.

Jak dołączyć?

Internetowe spotkania autorskie są dostępne dla każdego. Wystarczy zaglądać lub śledzić profil: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki bądź #czytankinaczasie. Zawsze w dniu, w którym pojawia się nowe video, w okolicach godziny 13.00 ujawniamy kto dziś zagości w waszych domach. Natomiast wieczorem pozostaje tylko relaksować się słuchając ulubionych opowieści!



Skip to content
Queries: 79