1.10.2022, 14.00

ŚOK/RCKS

Spektakl „Poradnik Młodości” dla seniorów

Wrocławski Teatr Tańca zaprasza na spektakl pt. „Poradnik Młodości”, który odbędzie się 1 i 2 października o godz. 16.00 bieżącego roku na scenie Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej.

W ramach obchodów DNI SENIORA spektakle będą połączone także z warsztatami dla Seniorów, które uwieńczy udział Seniorów w jednej ze scen spektaklu. Cały cykl warsztatów trwać będzie 1 i 2 października od godz. 14.00.

POBIERZ PROGRAM WARSZTATÓW

A o czym będzie spektakl?

Istotą spektaklu jest podróż dojrzałych kobiet w świat przeżytej młodości. To jeden dzień z życia starszych kobiet, które nie uczestniczą już w pędzie dzisiejszego świata. Ich proste, codzienne czynności i rytuały przeplatają się z nostalgicznymi wspomnieniami.

Punktem wyjścia do dramaturgii jest spojrzenie kobiety na umiłowanie młodości z przymrużeniem oka, która przejawia się w różnych aspektach poszukiwania sposobów na odzyskanie młodości.

„Młodość jest potwornie ciężkim przypadkiem i chyba nie ma nikogo, kto by z tego wyszedł bez powikłań” – Agnieszka Osiecka

Żyjemy w świecie kultu młodości: piękna, zdrowia, sukcesu, witalności. To ciągła moda na młodość i obsesyjne dążenie do jej utrzymania: zdrowego i pięknego ciała. A gdzie jest starość? Gdzie jest jej miejsce? Przecież to ona prawdziwa! Włosy i zmarszczki to kawałek naszej historii, której nie wolno się wstydzić. Dlaczego za wszelką cenę chcemy zatrzymać czas, który jest nieuchronny i dotyczy każdego bezwarunkowo?

W spektaklu „Poradnik młodości” dystansujemy się do tego trendu, próbując połączyć różne formy, i konwencje teatralne, a językiem przekazu jest ruch – język niewerbalny – nieograniczony w swojej sile i znaczeniowości. Spektakl skierowany jest do dojrzałego, jak i młodego odbiorcy.

„Nic tak nie odmładza, jak prawdziwie niedorzeczny kawał. Właśnie najgłupsze prawa natury są najbardziej smakowite”. – Witold Gombrowicz

REALIZATORZY

Reżyseria i dramaturgia – Tomasz Man
Choreografia – Bożena Klimczak
Scenografia i kostiumy – Anetta Piekarska-Man
Muzyka – W. A. Mozart
Koordynacja, produkcja i promocja – Bożena Klimczak

ARTYŚCI WROCŁAWSKIEGO TEATRU TAŃCA

Paulina Woś
Anna Gancarz
Jasiek Grządziela
Andrzej Malinowski

SENIORKI

Małgorzata Krotofil
Barbara Alicja Stankiewicz
Zofia Bartnikiewicz

PARTNERZY

Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej. Ślężański Ośrodek Kultury w Sobótce
Wrocławskie Centrum Seniora
Gmina Wrocław – zadanie dofinansowane ze środków Gminy Wrocław

Drukarnia Antex w Sobótce