5-12 września 2022, godz. 17.00-19.00

Sobótka
ul. Chopina 25

Sztuka w przestrzeni miasta – historia, estetyka, design

Ślężański Ośrodek Kultury, jako partner organizacyjny, zaprasza na cykl warsztatów, które są częścią projektu: „Edukacja międzypokoleniowa – działania artystyczne dla zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnych”. Program składa się z dwóch komponentów, które poprowadzą: poprowadzą Anita Szprych, Michał Chabielski:

1.     Warsztat ceramiczny „Lokalne inspiracje w przestrzeni miejskiej”, podczas  którego powstaną obiekty rzeźbiarskie. Na zajęciach uczestnicy będą mieli okazję stworzyć ceramiczne obiekty dla przestrzeni miasta Sobótka. Inspiracją dla działań twórczych będzie lokalny symbol – rzeźba niedźwiedzia, dla którego postaramy się znaleźć nowe miejsca w przestrzeni miejskiej i tak przygotować obiekt rzeźbiarski, by wpisał się w wybrane miejsce nawiązując do jego historii, lokalnych opowieści, tradycji miejsca.

Zajęcia – udział na podstawie zapisów:

dorośli 6 i 9 września – godzina 17.00-19.00

seniorzy 12 i 14 września- 17.00-19.00

dzieci 13 i 15 września – 17.00-19.00

2.     Warsztat międzypokoleniowy mural „SPOTKANIA”, podczas którego uczestnicy poznają techniki sztuk plastycznych. Na warsztatach nauczymy się przygotować szablony, z których w efekcie końcowym powstanie mural w wybranym miejscu w przestrzeni miasta.

Na warsztaty obowiązują zapisy! Rekrutacja prowadzona jest w/przez ŚOK/RCKS. Aby wziąć udział w bezpłatnych zajęciach artystycznych należy wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z pozostałymi dokumentami i całość wysłać w formie skanu na: nycz@rcks.pl.

Deklaracja udziału w projekcie – POBIERZ

Formularz zgłoszeniowy dla osób małoletnich – POBIERZ

Formularz zgłoszeniowy dla osób pełnoletnich – POBIERZ

Oświadczenie uczestnika projektu – POBIERZ