6 października 2021, godz. 17.00-19.00

Sobótka
ul. Chopina 25

Rekrutacja na warsztaty filmowe w RCKS

Ślężański Ośrodek Kultury zaprasza młodzież od 12 lat na cykliczne warsztaty filmowe, które organizowane będą od 6 października w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce.

W programie warsztatów znajduje się m.in.: Zapoznanie uczestników z podstawami języka filmowego – kadr, ujęcie, scena. Punkt widzenia kamery, opowiadanie obrazem. Uczestnicy dowiedzą się czym jest scenariusz filmowy, wcielą się w reżyserów, zrealizują własne materiały, zagłębią się w tajniki montażu filmowego.

Celem warsztatów filmowych jest zapoznanie uczestników z podstawami realizacji filmowej. Szczególny nacisk położony zostanie na cztery podstawowe zagadnienia: scenariusz, aktorstwo, zdjęcia, reżyserię. Finałem warsztatów powinien być zrealizowany wspólnie z prowadzącym obraz filmowy. Jego rodzaj zależy od wyboru uczestników.  Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 12 roku życia.

Zajęcia prowadzi: Artur Pilarczyk – ur. 1975 r. w Dzierżoniowie. Reżyser i scenarzysta. Doświadczenie zdobywał na wielu studenckich i profesjonalnych planach filmowych. Autor kilku filmów fabularnych i dokumentalnych. Laureat nagrody kulturalnej wARTo wrocławskiej Gazety Wyborczej 2009 w kategorii film. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Absolwent Studia Prób w Szkole Wajdy w 2017/2018 r.

Uczestnictwo w zajęciach stałych jest możliwe po dostarczeniu dokumentów rejestrowych:

Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej
ul. F. Chopina 25, Sobótka

Start: 6 października 2021, godz. 17.00-19.00
Koszt zajęć: 60 zł/miesiąc