03.03.2023, 18.00

ŚOK/RCKS

„Sobie pisani” – najnowsza powieść Jolanty Kosowskiej

Dla naszej Biblioteki Pani Jolanta jest swoistą literacką Ambasador – na premierę każdej swej książki, a jest ich już piętnaście, przybywa na spotkanie z wiernym i stale powiększającym się gronem Czytelników! <3

Ubiegłoroczna powieść pisarki, pt. „Niedoskonali” (Wydawnictwo Zaczytani) została uznana przez Jury w plebiscycie serwisu Granice.pl za najlepszą książkę roku 2022 r. w kategorii powieści obyczajowe.

SOBIE PISANI – Magiczna Praga, przyjaźń i alchemia miłości – najbardziej romantyczna powieść Jolanty Kosowskiej!

Życiem Marty, właścicielki biura podróży i przewodniczki po czeskiej Pradze, wstrząsa nagła burza – jej ukochany, z którym wiązała przyszłość, otwarcie romansuje z inną i odjeżdża po gwałtownej kłótni. Choć jej życie osobiste się rozsypało, w pracy sukces przychodzi za sukcesem, a wszystko dzięki wsparciu oddanej przyjaciółki Aleny oraz jej nieco ekscentrycznej babci Sofii. Starsza pani, zajmująca się „prostowaniem ludzkich dróg i korygowaniem niesprawiedliwości losu”, ma swój własny pomysł, jak pomóc odnaleźć Marcie szczęście. W wyniku jej intryg otaczająca młodą kobietę rzeczywistość powoli zmienia się w teatr iluzji, odgrywanych ról i niedopowiedzeń. Czy Marta, brnąc coraz głębiej w stworzony dla niej świat, zorientuje się, że jej życie stało się fikcją?

Autorka, urodzona na Opolszczyźnie, większość życia związana z Wrocławiem, Opolem i Sobótką, absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego. Z zawodu lekarka, specjalistka w trzech dziedzinach medycyny. Nieustannie szuka nowych wyzwań i swojego miejsca na ziemi. Od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Jest związana z drezdeńską Polonią. Dzieli swój czas pomiędzy rodzinę, pracę zawodową, podróże i pisanie powieści. Jest autorką piętnastu powieści obyczajowych i czterech opowiadań w trzech antologiach.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5055119/sobie-pisani

https://www.facebook.com/Jolanta.Kosowska.Autor
https://www.facebook.com/groups Szuflada Jolanty Kosowskiej
www.jolantakosowska.pl

3 III 2022, godz. 18.00, ŚOK/RCKS, ul. F. Chopina 25, wstęp wolny