23.11.2020, godz. 20.00

Gmina Sobótka

catl@rcks.pl

Akcja internetowej identyfikacji zdjęć

Znasz Wojnarowice (?!) Pierwsza z trzech odsłon prezentacji zbioru archiwalnych zdjęć z terenu Wojnarowic, Mirosławic i Rogowa Sobóckiego w ramach internetowej identyfikacji przez Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Sobótce / Ślężański Ośrodek Kultury

W kolejnych dniach Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Sobótce będzie publikować fotografie dokumentacyjne, wykonane prawdopodobnie w latach 50. XX w.

Akcja w konwencji: „prezentacja – identyfikacja”. Niektóre ze zdjęć są już rozpoznane, jednak większość jeszcze nie. Wówczas będziecie Państwo proszeni o rozpoznanie miejsc w w/w miejscowościach i udzielenie dodatkowych informacji. Najmniejszy zbiór dotyczy Wojnarowic, największy Rogowa Sobóckiego. Zachęcamy do wsparcia działań CATL/ŚOK poprzez profil na Facebooku.

Niestety, zasób zdjęć dotyczy aż, ale i tylko tych miejscowości. Dobre jednak i to, że udało się go zabezpieczyć, bo stanowi cenne źródło wiedzy o wyglądzie ówczesnych gospodarstw i miejsc, w tym tych, które już zniknęły lub zmieniły się.