Wizyta oddziału „O” z Rogowa Sobóckiego

16 października w bibliotece gościli uczniowie oddziału „O” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogowie Sobóckim wraz z wychowawczynią, p. Barbarą Plutą i przedstawicielami rodziców.

Zajęcia związane były z ogólnopolską kampanią „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której nawiązujemy kontakt z rodzicami lub opiekunami dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Mali Czytelnicy w sposób zabawowy poznali i zwiedzili naszą bibliotekę, a szczególnie kolorowy kącik dla dzieci. Bardzo otwarcie i chętnie wypowiadali się na temat ulubionych lektur i bohaterów, sposobów szanowania książek, odgadywali tematyczne zagadki. Wszystkie dzieci otrzymały do uzupełnienia karty czytelnika z zaproszeniem do odwiedzin biblioteki z opiekunem.

Wizyta utrwalała i zachęcała do jak najczęstszego kontaktu z książką. Pierwsze spotkania w bibliotece należą do ważnych doświadczeń dzieciństwa. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są pewniejsze siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię, a niebagatelną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Dziękujemy P. Basi za podjęcie z nami współpracy i obiecujemy kolejne zaproszenia! 🙂