„Szlakiem Bajęd Ślężańskich” – REGIOwycieczka

Jak to bywa w zwyczaju bibliotecznym, i tym razem zaproponowaliśmy dzieciom feryjne spotkanie literackie z sobótczaninem, przewodnikiem sudeckim i dolnośląskim przewodnikiem terenowym, autorem historii niesamowitych czyli „Bajęd Ślężańskich” – Panem Andrzejem Kocińskim.

Na miejsce docelowe wybraliśmy schronisko pod Wieżycą, którego budynek otacza Ogród Bajęd, galeria drewnianych rzeźb nawiązujących do dawnych opowieści związanych z regionem i górami. Atmosfera wnętrza i gościnność gospodarzy, którzy uraczyli nas ciepłą herbatą i smakołykami, dodatkowo budowały nastrój.

Niezwykłe opowieści z pogranicza legend i baśni, opowiadane w humorystyczny sposób oraz ilustrowane przez naszego znakomitego, wszechstronnego gościa, pobudziły wyobraźnię młodych uczestników. Bajędy przeniosły nas w świat przygód i dziecięcej fantazji, przybliżyły historie związane z naszym regionem i stały się świetną bazą do pogłębiania wiedzy oraz ciekawych rozmów.

Dziękujemy Panu Andrzejowi za bajecznie poprowadzone spotkanie oraz Gospodarzom Schroniska pod Wieżycą za życzliwe przyjęcie.