Światowy Dzień Pluszowego Misia u dzieci w Rogowie Sobóckim

🐻Obchodzony pod koniec listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia bez wątpienia należy do najprzyjemniejszych okazji, które znalazły w kalendarzu swoje stałe miejsce. Uwielbiana przez małych i dużych zabawka ma już ponad sto lat i niezmiennie kojarzy się z niemal magiczną mocą przytulenia i poczuciem bezpieczeństwa. Najlepszy towarzysz dziecięcych zabaw doczekał się także wielu wcieleń literackich i filmowych.

📚W przeddzień jego święta Biblioteka/ŚOK odwiedziła grupy 5- i 6-latków w Zespół Szkolno – Przedszkolny im. M. Konopnickiej w Rogowie Sobóckim. Spotkanie zaczęliśmy od rozmowy o misiach znanych z książek i ekranów – przygody niektórych z nich dostarczają emocji już kolejnym pokoleniom czytelników i kinomanów. Wśród przywołanych ulubieńców nie mogło zabraknąć Kubusia Puchatka czy Misia Uszatka.

Następnie, w formie tradycyjnego teatrzyku kamishibai, zostały przekazane ciekawostki o życiu i zwyczajach prawdziwych niedźwiedzi. Uczestnicy spotkania okazali się uważnymi słuchaczami i z łatwością rozprawili się z pytaniami w podsumowującym quizie.

Oprócz odwoływania się do literackich pierwowzorów popularnych misiów, akcentem zachęcającym do rozwijania czytelniczej pasji była krótka prezentacja projektu adresowanego do dzieci w wieku przedszkolnym „Mała książka – wielki człowiek”. Na koniec biblioteczny miś słodkim poczęstunkiem nagrodził wszystkich za zaangażowanie i miłe przyjęcie.

Biblioteka/ŚOK dziękuje Pani Barbarze Plucie za zaproszenie.