O spotkaniu podróżniczym z Tomkiem Dzielnickim

„ISLANDIA – trekking po Krainie Lodu” to spotkanie, które wywołało zachwyty i chęć ruszenia w podróż!

Gościem wydarzenia Biblioteki Publicznej ŚOK był Tomasz Dzielnicki, sobótczanin, podróżnik, kolekcjoner i poszukiwacz minerałów, współzałożyciel Klubu Ludzi Gór „Mnich”, który w swojej górskiej pasji eksplorował m.in. Himalaje, Atlas wysoki, Góry północnej Syberii i Alaski, Turcji, Rumunii.

Tym razem swoich widzów zaprosił na wyspę nie z tej ziemi – krainę gejzerów i wodospadów.Tomasz, w wartkiej relacji z pokazem zapierającym dech slajdów, opowiedział, jak wraz z przyjaciółmi pieszo i jeepami przemierzyli stukilometrowy szlak, delektując się surową, dziewiczą naturą. Mieli okazję kąpać się w gorących źródłach, podziwiać buchające parą gejzery i strome wodospady – w ich bujnej obfitości.

Energetyczna i interesująca prelekcja zgromadziła wielu stałych sympatyków Klubu „Mnich”, entuzjastów podróży, turystycznego hobby czy lubiących rekreacyjne formy spędzania czasu wolnego, których zauroczyły niezwykłe surowe przestrzenie, malownicze zatoki i fiordy oraz majestatyczne wulkany.

Wyczekiwane długo spotkanie pozwoliło na odkrywanie piękna kolejnej krainy – w typowy dla Tomka i Jego ekipy – aktywny, a czasami nawet ekstremalny sposób

Wszyscy zostali zachęceni do odwiedzenia i przeżywania niesamowitych doznań podczas wędrówek po szlakach Islandii.

RCKS, 21 października 2021 r.

https://www.facebook.com/Klub-Ludzi-G%C3%B3r-Mnich-484830338246115/