Relacja z wernisażu „Zestaw kilku reportaży”

2 października w galerii Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce odbył się wernisaż Szymona Barylskiego. „Zestaw kilku reportaży” to prezentacja fotografii reportażowych oscylująca wokół praw człowieka, życia codziennego.

W otwarciu wystawy wzięło udział ponad 30 osób. „Zestaw kilku reportaży”, składający się 15 czarno-białych fotografii można oglądać w galerii RCKS, w godzinach funkcjonowania jednostki do 14 października.

Szymon Barylski – Urodziłem się w 1984 roku. Jestem wolnym strzelcem mieszkającym w Irlandii. Fotografia to moja pasja, którą stale rozwijam. Zajmuję się fotografią dokumentalną i fotoreportażem. W swojej pracy skupiam się na kwestiach społecznych i prawach człowieka. Fotografowanie jest dla mnie narzędziem poszukiwania i poznawania świata. Staram się opowiedzieć historię i pokazać ją w sposób bezpośredni. Człowiek jest niewyczerpanym tematem i źródłem inspiracji. Podróżując, spotykam ludzi; dzięki temu tworzę obraz swojej relacji z nimi. Poznanie otoczenia, w którym fotografuję, pozwala mi stworzyć kadry emocjonalne i przekonujące. Uważam, że nie można dobrze sfotografować czegoś, czego się nie zna, dlatego do każdego projektu przygotowuję się indywidualnie, rzeczowo, zagłębiając się w prasę i internet. Następnie szukam natchnienia w zdjęciach innych fotografów oraz w rozmowach, co owocuje prawdziwymi obrazami. Moja własna narracja objawiająca się w fotografiach jest jednocześnie bardzo osobista i zarazem powszechna. Myślę, że wielu ludzi może identyfikować się z moimi pracami.

Więcej o artyście: http://www.szymonbarylski.com