„opowiADAM” – spotkanie autorskie z Adamem Kopackim

Lato z książką Biblioteka Publiczna ŚOK zamknęła 26 sierpnia 2021 r. wyjątkowym spotkaniem autorskim z młodym pisarzem, z wykształcenia i zainteresowań lingwistą i poliglotą – Adamem Kopackim.

Naszemu gościowi towarzyszył Jakub Węgrzyn, równie młody i sympatyczny menadżer, merytoryczny doradca, absolwent polonistyki na UWr.

Wieczór promował dobrze przyjęty przez pozytywne recenzje powieściowy debiut autora, pt. „Guruna” (grudzień 2020, Wydawnictwo „Oficynka”). Na powodzenie książki z pewnością składają się: obyczajowa tematyka wzbogacona o współczesne problemy społeczne, trafne obserwacje psychologiczne świata kobiet, doza humoru, tło akcji zawiązane we Wrocławiu, i kontynuowane na greckich wakacjach oraz zdecydowanie celne pióro!

Interesujący dialog z udziałem głosów Czytelniczek pozwolił na bliższe poznanie i ujawnił wszechstronne kompetencje językowo-literackie pana Adama. Biegle posługuje się pięcioma językami. Pisaniem zajmuje się od kilku lat. W październiku 2020 r. został wyróżniony w konkursie literackim Gazety Wyborczej i Netflixa za alternatywne zakończenie znanego serialu, „W głębi lasu”.

Największe wrażenie zrobiło na nas nietypowe doświadczenie warsztatu literackiego, które od ponad roku, z dużym powodzeniem, pan Adam Kopacki proponuje swym odbiorcom – autorskie konto w mediach społecznościowych @adam.kopacki na FB i IG z cyklem „opowiADAM”, gdzie publikuje swoje teksty na podstawie zdjęć internautów. Zachęcamy do podjęcia tej inspirującej interakcji czytelniczej! My z pewnością sprowokujemy autora fotografią z motywem ślężańskim, by wpisać się w nasz ulubiony nurt twórczości city placement 🙂

Serdecznie dziękujemy Panom za energetyczne, pełne polotu oraz pasji do języka i literatury, pierwsze z nami spotkanie. Wierzymy, że będą kolejne, i gorąco życzymy dalszego rozwoju tak pięknie rozpoczętej pisarskiej drogi!

Wybrałem taką konstrukcję powieści, żeby czytelnik miał jak najwięcej przyjemności podczas lektury. Chciałem jednak zaoferować coś więcej niż kilka godzin śmiechu, dlatego wpędziłem bohaterki w tarapaty. Na domiar wszystkiego, przyjaciółki zmagają się z własnymi problemami, które zabrały ze sobą w podróż. Mam nadzieję, że „Guruna” spodoba się zarówno tym, którzy cenią sobie akcję i szybkie tempo powieści, jak i tym, którzy lubią doszukiwać się drugiego dna i robią przerwę, żeby przeanalizować społeczne, z pozoru błahe, problemy – mówi Adam Kopacki.

Więcej informacji o powieści można znaleźć na lubimyczytac.pl, stronie wydawnictwa Oficynka i portalach społecznościowych autora. Zapraszamy do jej wypożyczenia w siedzibie naszej biblioteki oraz w filii!