O edukacyjnym spotkaniu „Historia życia na Ziemi z nauczycielem Łukaszem Ladrą

W Bibliotece, w sobotę, młodzi znawcy dinozaurów wybrali się w barwną, edukacyjną podróż w czasie – od prekambru do współczesności, poprzez najważniejsze wydarzenia zmieniające bieg dziejów na kolejne miliony lat. Naszym przewodnikiem był pasjonat rozległej tematyki przyrodniczo-historycznej – Łukasz Ladra, nauczyciel geografii i przyrody oraz katecheta, a ponadto kolekcjoner figurek i innych eksponatów związanych z organizmami zasiedlającymi Ziemię na każdym etapie jej istnienia.

Profesjonalna, atrakcyjna wizualnie prezentacja pomogła miłośnikom paleontologii usystematyzować dotychczasową, imponującą wiedzę, ale i poszerzyć ją o kolejne informacje i ciekawostki dotyczące przeszłości planety: charakterystyki kolejnych etapów dziejowych oraz przebiegu wielkich wymierań. Poruszono także wątek pogodzenia biblijnej i naukowej teorii powstania świata i człowieka.

🦖Duże zainteresowanie wzbudziła spora ekspozycja, składająca się z figurek renomowanych firm przedstawiających jedne z pierwszych organizmów, dinozaury i współczesne zwierzęta, a także z elementów własnoręcznie wykonanych przez prowadzącego oraz planszy, na której wielkie gady „ożywały” dzięki aplikacji uruchomionej na tablecie.

Spotkanie opierało się na stałej interakcji z uczestnikami. Pan Łukasz zachęcał dzieci do wykazywania się posiadaną wiedzą i zastanowienia nad poruszanymi zagadnieniami. Na zakończenie chętni wzięli udział w konkursie sprawdzającym wiadomości przekazane w czasie prezentacji. Najlepsi otrzymali tematyczne nagrody rzeczowe.

Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi za podzielenie się swoją pasją i pełne poznawczych ciekawostek przedpołudnie.

13.11.2023 r.