„Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach”- spotkanie z Cezarym Borowym

? W emocjonującą i pełną adrenaliny podróż do przeszłości gości wtorkowego spotkania w ŚOK zabrał Cezary Borowy, autor książki „Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach”. Absolwent Wydziału Ogrodnictwa SGGW, miłośnik dendrologii. Brązowy medalista Mistrzostw Świata Nordic Walking z 2009 r. oraz mistrz Polski w Nordic Walking 2009 r. Zapalony biegacz i maratończyk.

? Autor bloga podróżniczego o nazwie „Azjatycki obserwator”. Przewodnik po Azji i właściciel firmy usługowej w branży finansowej, a przede wszystkim pisarz. Jego książka dostała się do finału na najlepszą książkę podróżniczą 2019 w kategorii „debiutów” w ramach największego festiwalu podróżników w Europie „Kolosy” w Gdyni, a także otrzymała nagrodę główną w kategorii najlepsza książka reportażowa 2020 roku w konkursie Magellana Magazynu Literackiego KSIĄŻKI.

? Na spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną ŚOK, a finansowanym ze środków Dyskusyjnego Klubu Książki, autor opowiedział o kulisach działalności ówczesnych polskich grup przemytniczych w Indiach i marzeniach rodzących się w głowach młodych ludzi za „żelazną kurtyną”. Było to osobiste i naładowane emocjami rozliczenie z przeszłością, które wywołało wśród gości dyskusję na temat moralności w kontrowersyjnych czasach PRL-u.

? Wkrótce ukaże się nowa książka Cezarego Borowego „Przemytniczki złotych kości” , która oby okazała się pretekstem do kolejnego pasjonującego spotkania!