„Przygody Misia Wojtka”, czyli literacka lekcja patriotyzmu dla najmłodszych

Obchody w ramach uczczenia 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Sobótce zaplanowane zostały w cyklu kilku wydarzeń, odbywających się w różnych miejscach i o różnym czasie, dedykowanych dla szerszego spektrum odbiorców.

Drugie z czterech wydarzeń dedykowaliśmy dzieciom – uczniom klas I-III szkół podstawowych, na które przybyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Sobótce i w Rogowie Sobóckim).

Nasz gość, pan Artur Guzicki, w książce „Podróże Misia Wojtka” roztoczył niezwykle barwne opowieści o słynnym prawdziwym Niedźwiadku – Żołnierzu, który ma swój pomnik m.in. w Żaganiu. Wyobraźnia autora ożywiła Wojtka z pomnika i ruszył on w podróż przez Polskę, prezentując najważniejszych Bohaterów historii naszego kraju.

Po spotkaniu uczniowie nabyli licznie piękne egzemplarze o przygodach wyjątkowego Misia i otrzymali osobiste dedykacje od autora.

Uczestnicy wzięli także udział w prowadzonej przez bibliotekarki prelekcji z prezentacją multimedialna, przedstawiającą kącik dla dzieci w czytelni oraz atrakcyjne projekty realizowane przez bibliotekę przeznaczone dla najmłodszych czytelników.