Maj bibliotek z najmłodszymi czytelnikami

Na przestrzeni maja, tradycyjnie poświęconego książce i czytaniu, z wielką radością obserwowaliśmy wzmożony ruch w naszej bibliotece. Z tej okazji odwiedzili nas najmłodsi pretendenci do zacnego tytułu czytelnika.

Były u nas Krasnoludki, Żabki, Pszczółki, Biedronki z Przedszkola nr 1 w Sobótce i z ogromnym zainteresowaniem, godnym pochwały skupieniem poznawały nowych bohaterów książek, eksplorowały zakamarki biblioteki, a także dowiedziały się, z jaką łatwością można rozpocząć fascynującą przygodę z ogólnopolskim projektem „Mała książka – Wielki człowiek”.

O wizycie nie zapomnieli również nasi stali bywalcy z Ogrodu Leśnych Dzieci oraz grupa sześciolatków z ZS-P nr 1 – w Sobótce. Po obejrzeniu i wysłuchaniu pouczających bajek w formie teatru Kamishibai, rozmawialiśmy o przyjaźni i jej wartości w życiu każdego z nas.

W gronie molików książkowych z wielką radością powitaliśmy nowych małych czytelników, którzy otrzymali czytelniczą wyprawkę (pakiet: książka+karta+naklejki).

Zachęcamy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym do odwiedzania naszej biblioteki i przystępowania do kampanii „Z książką na start”. Pamiętajmy, że codzienne czytanie wpływa bardzo pozytywnie na rozwój dziecka, buduje relacje na linii rodzic – dziecko, a przede wszystkim to wielka poznawcza przyjemność 😊

maj 2023 r.

Foto: Ewa Dąbrowska,