Jak było na Nocy z Andersenem’24?

Co roku w kwietniu, na całym świecie biblioteki upamiętniają najsłynniejszego chyba baśniopisarza – Hansa Christiana. I nasza Biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników na kolejną Noc z Andersenem.

🎩Spotkanie pełne było różnych aktywności i miłych niespodzianek wokół magicznego świata wyobraźni oraz bohaterów o dobrych i złych charakterach, których morał, jak to bywa w baśniach, sprzyja uczeniu dzieci życiowej uważności i zaradności.

🎩Nasi uczestnicy, poznając biografię i twórczość duńskiego pisarza, pracowali głową i ciałem: rozwiązywali kalambury, odgadywali hasła w krzyżówkach, mini dramą ilustrowali przemianę z kaczątka na łabędzia, słuchali baśni, oglądali teatrzyk kamishibai. Aby mocniej poznać skromne realia młodego Jana sprzed ponad 200 lat, który opuścił rodzinne Odense i samotnie wędrował do Kopenhagi, dzielnie pokonali boso tor naturalnych przeszkód, doceniając posiadanie wygodnego obuwia😉

🎩Sporo emocji wywołało u dzieci pojawienie się bajkowego maga, ponieważ potrafił on za pomocą zaczarowanego pyłu zmienić owocowy napój i słodkie babeczki w magiczny deser.

Podczas finalizującej spotkanie foto budki, każdy otrzymał pamiątkowy breloczek, a po wielu konkurencjach i angażujących zabawach wielkim aplauzem powitano krzepiący poczęstunek, którym była pyszna pizza.

🍕Smaczne Margerity ofiarowane zostały wspaniałomyślnie przez Pizzeria YOLO w Sobótce – i w imieniu uszczęśliwionych małych czytelników bardzo dziękujemy za ten piękny gest!❤