Międzynarodowy Dzień Pisarza z Jolantą Kosowską

📚 3 marca br. gościliśmy literacką ambasador Biblioteki ŚOK, która premiery wszystkich swoich powieści obchodzi w sobóckim gronie – Jolantę Kosowską! Wspólnie świętowaliśmy ukazanie się piętnastej, najbardziej romantycznej historii w dotychczasowym dorobku pisarki. Była to również okazja do gratulacji autorce i przypomnienia gościom o nagrodzie przyznanej ubiegłorocznej książce „Niedoskonali” przez Jury plebiscytu serwisu Granice.pl za najlepszą powieść obyczajową 2022 r.!

📚 Na kartach najnowszego tytułu „Sobie pisani” przenieśliśmy się do magicznej Pragi, którą przemierzaliśmy wraz z główną bohaterką Martą – właścicielką biura podróży i przewodniczką po tym pięknym mieście. Zabrała nas tam również Pani Jolanta, prezentując bogaty materiał zdjęciowy i rozsmakowując w stolicy Czech za pomocą ciekawostek o tamtejszej kuchni i praskich zakątkach. Dzięki przeczytanym fragmentom i ciekawym przemyśleniom wytworzył się w bibliotece swoisty tajemniczo-romantyczny nastrój…

📚 Wizyta Pani Kosowskiej przyciągnęła bardzo wielu miłośników Jej twórczości, z Sobótki, Wrocławia, okolic. I – tradycyjnie – nie zabrakło wielu ciepłych, szczerych rozmów Czytelników z Panią Jolantą oraz okazji do zdobycia osobistych dedykacji w książkach. Pisarka uchyliła także rąbka tajemnicy i podzieliła się swymi najbliższymi planami wydawniczymi, które z pewnością zaowocują wkrótce kolejnymi sympatycznymi spotkaniami w Sobótce!

📚 Dziękujemy serdecznie Pani Joli oraz wszystkim Przybyłym za liczną obecność i przyjazną integrację wśród książek, przy okolicznościowym torcie przygotowanym na to ważne, wyjątkowe wydarzenie. Zapraszamy do wypożyczeń książek Jolanty Kosowskiej w siedzibie i filii naszej biblioteki.

Biblioteka/ŚOK, 3 marca, 2023 r.

Fot. Aldona Hormań, Magda Deląg, Ewa Dąbrowska.