Co czują zwierzęta?&Afryka Kazika – poznawczo dla dzieci w bibliotece – TB’24

📚🌐Tydzień/Maj Bibliotek, którego oferta skierowana została dla różnych grup wiekowych, nie byłaby kompletna, gdyby zabrakło w niej aktywnej edukacji dla najmłodszych i najbardziej ciekawych świata odbiorców.

🐕‍🦺Jak zbudować u dzieci szacunek dla zwierząt, nauczyć ich pierwszej pomocy oraz empatii w stosunku do najbardziej bezbronnych przyjaciół przekonaliśmy się za sprawą inicjatywy podjętej przez dwie niezwykle charyzmatyczne i zaangażowane w pomoc naszym braciom mniejszym osoby – Justynę Chmielarczyk i Sylwestra Kowalczyka.

🐈To dzięki ich inicjatywie oraz zaproszonym gościom popłynęły ze sceny bardzo emocjonalne historie opowiadające o uratowanych zwierzętach i nauki o sposobie postępowania z oswojonymi czworonogami, a także gatunkami dzikimi.

🥮Event wzbogacały stoiska z pysznymi ciastami i bazarkiem charytatywnym łączącym przyjemność płynącą z kosztowania smakołyków ze wsparciem finansowym dla zwierząt.

❤Serdecznie dziękujemy Justynie Rogal, Elvet Gabinet weterynaryjny, Patataj Animals Sanctuary, Schronisko w Gilowie, Joanna Gomułkiewicz, Aleksandra Powierska, Antoni Stankiewicz, Krystian Rychlicki i oczywiście niezwykle wrażliwym na los zwierząt edukatorom Justynie i Sylwestrowi.

🌐Równie poznawczy charakter miało spotkanie podróżnicze ze znanym już globtroterem, Bolesławem Grabowskim, poświęcone tym razem fascynującej lekturze dla klas młodszych AFRYKA KAZIKA.

🚲Tytułowy bohater, Kazimierz Nowak, to wielki polski podróżnik reportażysta i fotograf okresu międzywojennego, który dwukrotnie samotnie przemierzył Afrykę: z północy na południe oraz z południa na północ. W ciągu pięciu lat przebył 40 tys. Kilometrów! Do wielu miejsc dotarł jako pierwszy biały człowiek. Doceniał bardzo piękno afrykańskiej natury.

📚Ta książka uczy szacunku do drugiego człowieka i przyrody. Pokazuje dzieciom, że optymizm i wiara w siebie ale też innych ludzi, może dosłownie zdziałać cuda. Daje świadectwo tego, że można spełniać swoje marzenia, trzeba tylko chcieć.

❤Pan Grabowski w sposób interaktywny, dysponując licznymi slajdami i artefaktami z podróży po czarnym kontynencie śladami Kazika potrafił wzbudzić żywe zainteresowanie wśród pełnej Sali dzieci z ZSP nr 1 w Sobótce.

Cieszymy się ogromnie, że wspólnie wspieramy wszechstronny rozwój i rozbudzamy poznawcze potrzeby naszych najmłodszych.