Amplituda – o jubileuszowym wernisażu malarstwa Władysława Dzielnickiego – TB’24

Te obrazy powinni mieć u siebie wszyscy fani Ślęży!

⭐Jubileuszowy rok urodzin malarskiego piewcy Ziemi Ślężańskiej, p. Władysława Dzielnickiego świętowaliśmy – a jakże – w galerii ŚOK w ramach Amplituda – wernisaż wystawy malarstwa Władysława Dzielnickiego – nowo otwartej wystawy obrazów mistrza koloru spod Śląskiego Olimpu.

🖼️ W wydarzeniu wzięło udział grono fanów twórczości naszego artysty, a w tym inni artyści różnych dziedzin z krainy spod znaku niedźwiedzia.

🖼️ Obrazy eksponowane w rozświetlonej słońcem galerii otrzymały w ten sposób dodatkowy zastrzyk witalności, ujawniając w pełni soczystość użytych w nich kolorów. Jeśli ktoś zadałby pytanie, czy można w nieskończoność, ale za każdym razem interesująco odtwarzać wizerunek Ślęży – odpowiadamy – można! A Pan Dzielnicki jest w tej dziedzinie wirtuozem.

Górskie widoki wraz z panoramami miasteczka oraz martwe natury tworzą niezwykle barwny pejzaż twórczości pana Władysława.

🎨 Tego wieczoru pojawiła się również inna, niepowtarzalna możliwość – spotkanie z przedstawicielką producenta wysokiej jakości farb akwarelowych AQUARIUS – Roman Szmal Art. A wszystko dzięki współpracy świdnicko-sobóckiej i pomocy Marty Ciućki, która oprócz prowadzenia galerii w świdnickim ŚOKu prowadzi w Sobótce od niedawna grupę akwarelistów w naszym Ośrodku. Testowe stoisko farb Aquarius zgromadziło i starszych i młodszych admiratorów malunku wodnego. Niektórzy przypomnieli sobie, czym jest akwarela, niektórzy się obkupili, inni z zaciekawieniem testowali. A to wszystko jako barwna podstawa do głównego punktu wieczoru – pięknie prezentującej się w galerii wystawy obchodzącego w tym roku urodziny artysty.

08.09.2024 r.

Foto: Michał Hajdukiewicz, Adrianna Guzowska, Ewa Dąbrowska