Narodowe Czytanie’2022 romantycznie

📖 Tegoroczna lokalna edycja NC była prawdziwym świętem literatury. Publiczność wypełniła salę po brzegi!📖 W klimat ludowej mądrości poezji wieszcza wprowadziła uczestników pełna artyzmu etiuda filmowa ilustrowana dźwiękiem Dariusza Miziarskiego i obrazem Jego zespołu, na podstawie „Świtezianki” – dzięki uprzejmości pani dyrektor Ewy Cuban z Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy oraz Dariusz mizidar Miziarski music composer. Za co jesteśmy ogromnie wdzięczni!

📖 „Ballady i romanse” czytali z nami zaproszeni goście z UMIG Sobótka: Burmistrz p. Mirosław Jarosz, sekretarz p. Violetta Gaworczyk, skarbnik p. Magdalena Sączawa oraz radny p. Andrzej Kociński. Na scenie odważnie i charyzmatycznie debiutowały nasze „Seniorki+”.

📖Tradycyjnie swoje wspaniałe scenki i interpretacje prezentowali uczniowie niemal wszystkich szkół w gminie: ZS-P nr 1 przygotowani przez p. Izabelę Sieradzką, ZS-P w Rogowie Sobóckim z p. Karoliną Gajewską, która wykonała piękną, iście romantyczną scenografię ze Świtezią, Szkoła Podstawowa nr 2 z bibliotekarką, p. Ewą Janiak (serdecznie powitaną w corocznym gronie), Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z p. Małgorzatą Piątkowską oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce z p. Mariolą Wyderką.

📖 Galę uświetniła w oryginalnym wykonaniu p. Justyna Ludwińska z DKK.

📖 Obecny ADAM MICKIEWICZ (Michał Hajdukiewicz) swoje wzruszenie wyrażał w cytacie „Miej serce i patrzaj w serce”, doceniając starania występujących, zgodnie z ideą „Wieszczowi naród”.

📖 Niesiony falą patosu słów, ADAM napawał się żywym odbiorem dzieł jego, i udał się na samotny spacer, jak na romantycznego bohatera przystało. Podumał i odpuścił Puttkamerowi odbicie ukochanej Maryli, a stało się to w banku przy ul. Mickiewicza… Serdecznie dziękujemy Załodze BŚ za wspólny performance. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym!