Oddech z książką i uważność w bibliotece – dla dzieci i dorosłych – TB’24

Tegoroczny Tydzień Bibliotek/Maj pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie” obfituje w tematy rozwojowe, których adresatami są zarówno dzieci, jak i dorośli.

🧎‍♀️Cisza Ciało Czucie – to projekt biblioteczny zapoczątkowany w lutym i cieszący się ogromnym powodzeniem wśród osób poszukujących sposobów na poprawę jakości funkcjonowania w życiu codziennym poprzez regularną praktykę technik relaksacyjnych. Chcąc dotrzeć do szerszego grona odbiorców, majowe święto bibliotek stało się pretekstem do zorganizowania zajęć „otwartych” dla każdego poszukującego wyciszenia i utrzymania sprawności fizycznej. Niezastąpiona Nina Cidyło – wieloletnia instruktorka jogi oraz Mistrzyni Psychoterapii Pozytywnej zabrała uczestniczki w najciekawszą podróż jakiej mogły doświadczyć, czyli podróż w głąb siebie.

🧎‍♀️Dla najmłodszych przygotowaliśmy unikalny program rozwijający uważność w oparciu o solidne podstawy naukowe, dążący do zdrowia psychicznego i szeroko pojętego dobrostanu – wartości niezbędnych w dzisiejszym „szybkim” świecie.

Wykwalifikowana, niezwykle charyzmatyczna instruktorka i pedagożka specjalizująca się w edukacji Montessori – Justyna Lenk – Dolszewska wprowadziła dzieci w świat pozwalający im lepiej zrozumieć siebie, zaangażować uwagę na co dzień, a wszystko to w formie ćwiczeń opartych na pracy z ciałem. Środowy warsztat „Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo” stał się dla najmłodszych fantastyczną porcją wiedzy, ruchu i rówieśniczych interakcji.

🌹Dziękujemy Ninie Cidyło oraz Justynie Lenk – Dolszewskiej🌹 za wzbogacenie oferty naszej Biblioteki o tak cenne doświadczenia jakie niosą wewnętrzne praktyki, prowadzące nas do harmonii i stabilizacji na każdym etapie naszego życia…

18.05. oraz 22.05.2024 r.