WOŚP 2022 – wynik finału

Pieniądze zbierano na rozwój leczenia wzroku u dzieci. Na rzecz WOŚP przekazano w zbiórce, licytacji i z e-skarbonki: 25.172,17 PLN

Kwarantanny zmniejszyły liczbę wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich liczba z zapisanych 25 zmniejszyła się do 16 osób.Program wydarzenia objął m.in.: wystawy, pokaz Zumby grupy Marzena Maziak z Sobótki i Żarowa oraz koncerty lokalnych zespołów: BonfireSquad, Free Country Band, w tym występ Wiktor Pindel – uczestnika programu „Mam Talent”. Gwiazdą wieczoru był rockowy zespół Evil Mama z Wrocławia.

Udostępniono stacjonarne skarbony w kilku punktach miasta (ŚOK, Herbaciarnia Ziołowa, Sklep Ślężański, Schronisko Pod Wieżycą), w Internecie działała e-Skarbonka.Ponad sto osób i firm przekazało przedmioty na licytację. Na liście znalazły się takie ciekawostki m.in. silnik przerobiony na stojak do wina, tajemniczy box ze sklepu Ślężański, przejazd ciężarówką po terenie kopalni SKSM, jazda po bezdrożach, beczka imprezowa, rejs żaglówką po Jeziorze Sławskim i wiele innych. Nie zabrakło voucherów na usługi w lokalnych sklepach i salonach.Koła gospodyń wiejskich z Michałowic, Wojnarowic i Rękowa przygotowały na kwestę domowe ciasta.

Szef sztabu składa podziękowania wolontariuszom z opiekunami i wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej pogody i utrudnień z obostrzeniami, włączyli się w przygotowanie tegorocznych działań, w tym: darczyńcom fantów, pracownikom sobóckiego Oddziału Banku Spółdzielczego, partnerom Sztabowych Puszek Stacjonarnych, artystom, zaangażowanym KGW i pracownikom ŚOK.

GALERIA ZDJĘĆ: https://www.facebook.com/sobotkarcks/posts/5644165782277080