20.01.2024, 17.00

ŚOK/RCKS

Wernisaż wystawy akwareli Marty Ciućki pt. „Blisko, bliżej”

Ślężański Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac akwarelowych Marty Ciućki pt. „Blisko, bliżej”, który odbędzie się 20 stycznia o godz. 17.00 w sali wystawienniczej (ŚOK, ul. F. Chopina 25, parter)

Wystawa „Blisko, bliżej” Marty Ciućki to zaproszenie do wspólnego spaceru pośród miejsc z najbliższego otoczenia artystki. Pozornie zwyczajne, mijane codziennie krajobrazy z Przedgórza Sudeckiego zostały utrwalone na papierze przy pomocy najdelikatniejszej techniki malarskiej jaką jest akwarela.

Marta Ciućka – plastyczka, od blisko 30 lat zajmująca się grafiką komputerową. Z zamiłowania i świadomego wyboru – akwarelistka. Na co dzień związana ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury, jako specjalistka ds. spraw wystawiennictwa  i grafiki. Współorganizatorka ogólnopolskiego Pleneru Akwarelowego Świdnica 2021. Współtwórczyni Festiwalu Miejskiego Szkicowania w Świdnicy. Prowadząca warsztaty akwarelowe dla amatorów i spotkania grupy Urban Sketchers. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Świdnicy, Dzierżoniowie i Gostyniu, a także na wystawach zbiorowych w Polsce i Włoszech. Obrazy Marty Ciućki znajdują się w zbiorach kolekcjonerów z Polski, Niemiec, Szwajcarii i USA.

Akwarela autorstwa Marty Ciućki