9 września 2022, godz. 18.00

Sobótka
ul. Chopina 25

„Słowa Mocy”- wystawa obrazów Anny Olszewskiej

Ślężański Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż „Słowa Mocy” – obrazów Anny Olszewskiej, który odbędzie się w galerii RCKS (ul. F. Chopina 25, Sobótka) 9 września o godz. 18.00. Wystawa będzie dostępna do 10 października w godzinach funkcjonowania Ślężańskiego Ośrodka Kultury.

„Kolejna wystawa moich obrazów, tym razem pt. „Słowa mocy”, to seria obrazów, powstałych z potrzeby serca, z potrzeby opowiedzenia ludziom o mojej drodze przemiany i samouzdrawiania, ale też z potrzeby zwrócenia uwagi na to, jak ważne są słowa, których używamy w swoim życiu. Każde słowo niesie określoną energię. Pamiętając, że wybierane myśli i słowa tworzą rzeczywistość, której doświadczamy, warto jest wybierać słowa wysoko wibracyjne, które mogą nas otworzyć, pomóc być lepszą wersją siebie. W każdym obrazie umieściłam tzw. kamienie mocy (plastry agatów), które wzmacniają daną intencję z jaką obraz był malowany. Kamienie mają moc integracji energii i przekazywania jej wibracji. Agat z natury przywraca równowagę w każdym aspekcie ludzkiego życia, zwiększa samoświadomość, sprzyja rozwojowi osobistemu, a dodatkowo poprzez dobraną odpowiednio jego kolorystykę wzmacnia konkretny obszar życia. Poprzez obrazy – zobrazowane słowa mocy – chcę pobudzić widza do refleksji, wsłuchania się w głos duszy i poszukania własnych słów mocy, które są źródłem jego wewnętrznej mocy i rozkwitu. Moje obrazy to portale do odkrywania cząstek siebie i wzmacniania tych aspektów swojego życia, o których często zapomnieliśmy, a są ważne do osiągnięcia pełni szczęścia i zdrowia w życiu.”

Anna Olszewska maluje pod pseudonimem Hari Om. Ukończyła elektronikę na Politechnice Wrocławskiej. Przez ponad 15 lat związana była zawodowo ze światem mediów i telewizją. Gdy w 2017 roku nagle otrzymała diagnozę nieuleczalnego nowotworu krwi, w fazie zaawansowanej, cały swój czas poświęciła na malowanie. Ukończenie w międzyczasie licznych warsztatów malowania intuicyjnego, Vedic Art, czy kursu arteterapii otworzyło ją na obrazowanie i uwalnianie podświadomych emocji i uczuć. Malowanie OBRAZÓW DUSZY, bo tak je nazywa, stało się dla artystki formą uzdrawiającej relaksacji. Malując zatraca się całkowicie w kolorach farb i w strukturze przestrzennej obrazu. Obrazy o zróżnicowanych strukturach i rozległej palecie barw mają jedną wspólną cechę – nie da się przejść obok nich obojętnie. Są pełne emocji. To podróż w głąb siebie – dla artystki, jak i dla widza. Za pomocą dłoni, pędzla lub szpachelki, opowiada o ludzkiej sile: o prawdziwej radości, nadziei, wierze i wewnętrznej mocy oraz miłości do życia. Zachęca do refleksji, wewnętrznej przemiany, do rozwoju osobistego, do szukania pasji w swoim życiu. Obrazy Hari Om, choć abstrakcyjne, poruszają widza, często dotykają któregoś z ważnych obszarów jego duszy. Artystka poprzez obrazy dzieli się cząstką samej siebie, przekazuje drugiemu człowiekowi część własnej pozytywnej energii i wdzięczności za życie. W 2020 roku Anna Olszewska założyła Fundację Samouzdrawianie, dzięki której propaguje między innymi siłę arteterapii w procesie wzmacniania naturalnych sił witalnych organizmu. Wiele obrazów z tej serii artystki znajduje się już w prywatnych zbiorach kolekcjonerów sztuki.

Strona autorska: www.hariom.pl, Facebook: Hari om sztuka duszy, Instagram: hariom_sztukaduszy