12.12.2023, 18.00

ŚOK/RCKS

Premiera Kalendarza Ślężańskiego

Premiera VI edycji Kalendarza Ślężańskiego

12.12.2023 – g. 18:00, ŚOK/RCKS, ul. F. Chopina 25, Sobótka, wstęp wolny

W programie:

❗️ prezentacja najlepszych fotografii kalendarza

❗️ spotkanie z autorami zdjęć

❗️ nagrody i upominki dla laureatów

❗️ partnerzy i sponsorzy, bez których nie było by tego

❗️ koncert BonfireSquad

❗️ strefa Ślężańskie Skrzaty. Centrum animacji i zabawy. Sobótka

❗️ 200 bezpłatnych kalendarzy dla uczestników

Organizator: Ślężański – najlepsze spod Ślęży

Od 5 lat co roku w okresie świątecznym Sklep Ślężański w Sobótce, prezentuje lokalnej społeczności oraz turystom kalendarz, którego celem jest promocja Masywu Ślęży i pięknych walorów przyrodniczych okolicy. W tym roku już po raz szósty powstała wyjątkowa publikacja jaką jest Kalendarz Ślężański. Wyjątkowa także dlatego, bo tradycyjnie udział w jej tworzeniu mieli mieszkańcy, turyści i sympatycy Śląskiego Olimpu.

Tegoroczna edycja, to 13 wyjątkowych fotografii, wybranych przez jury spośród ponad 300 nadesłanych zdjęć. 12 grudnia o 18:00 w Ślężańskim Ośrodku Kultury w Sobótce zaprezentujemy je szerszemu gronu, pokazując zdjęcia, które tworzą tegoroczną edycję naszego kalendarza.

Nad wydarzeniem patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka, Wójt Marcinowic, Wójt Jordanowa Śląskiego oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Podczas premiery zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla autorów najlepszych fotografii. Zaprezentujemy też instytucje, które wspierają cały proces wydawniczy Kalendarza. W trakcie premiery przewidziano wiele atrakcji, w tym strefę dla dzieci, tak aby każdy mógł być częścią tego ważnego dla Masywu Ślęży wydarzenia. Premierę Kalendarza Ślężańskiego uświetni występ zespołu BonfireSquad, składającego się z lokalnych artystów, którzy zaprezentują swój autorski repertuar od łagodnych ballad aż po cięższe, punkowe brzmienia.

Wydarzenie ma charakter otwarty, serdecznie zapraszamy do Sobótki 12 grudnia.

Będzie to okazja do otrzymania bezpłatnie egzemplarza Kalendarza Ślężańskiego.