20.06.2021, godz. 13.00

Sala widowiskowa RCKS

Operetka dla dzieci w RCKS

“Operetka dla dzieci” – Ślężański Ośrodek Kultury zaprasza na przygotowane przez Stowarzyszenie Operetka Wrocławska sceniczne show.

?

Wstęp bezpłatny. Obowiązują wejściówki do pobrania w Ślężańskim Ośrodku Kultury od 7 czerwca do wyczerpania puli. Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba wejściówek ograniczona.

?

“Operetka dla dzieci” to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3-12 lat. Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami, pięknymi kostiumami i dekoracjami.

?

W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: “Pieśń o Wilji” (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa “Odgłosy wiosny”, Kuplety Barinkaya “Wielka sława to żart!” z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń “Wiedeń, miasto moich marzeń” Romualda Sieczyńskiego czy straussowskie “Marsz perski” rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, “Annen Polka” inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy słynna Polka “Grzmoty i błyskawice” w której muzyka naśladuje otaczającą nas przyrodę.

?

Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Na scenie pojawi się również Iluzjonista, który dosłownie wyczarowuje z lampy Aladyna tancerki rodem z Persji, sprawia, że nieruchomy stolik zaczyna fruwać nad estradą. Dodatkowo niespodzianki.

?

Spektakl “Operetka dla dzieci” będzie moderowany i prowadzony przez teoretyk muzyczną Elżbietę Szomańską, która przez kilkanaście lat przygotowywała cykle edukacyjne “Filharmonia dla Młodych” w Filharmonii Wrocławskiej cieszące się ogromnym zainteresowaniem aż do dziś oraz prowadziła słynne festiwale operetkowe. Obfitować będzie także w efekty specjalne. Wydarzenie w całości dostosowane będzie do aktualnie obowiązujących obostrzeń związanych ze stanem epidemii w Polsce. Wykonawcy: Liza Wesołowska – sopran Tomasz Maleszewski – tenor Damian Domalewski – iluzjonista Tancerze Baletu Teatru Scena Kamienica Ivan Zhukov – fortepian Agnieszka Zborowska – scenariusz i choreografia Elżbieta Szomańska – moderator, prowadząca

?

Czas trwania jednego spektaklu: 70 min. (bez przerwy)