10.06.2022

Dom Turysty Pod Wieżycą

Koncert zespołu AtmAsfera

W ramach Poetyckich Piątków pod Wieżycą Ślężański Ośrodek Kultury i Dom Turysty PTTK pod Wieżycą zapraszają na koncert zespołu AtmAsfera. Wyjątkowo dla wydarzenia – tym razem o godz. 18.00.

AtmAsfera (ukr. АтмАсфера) – ukraińska grupa muzyczna, grająca muzykę etniczną, łączącą elementy folkowe, pochodzące z różnych stron świata z ukraińskimi i angielskim tekstami w połączeniu z językami starożytnymi. W swojej twórczości muzycy chętnie sięgają po formy muzyki poważnej, w tym współczesnej, wraz z elementami improwizacji.

Zespół istnieje od 2003 roku i brał udział w wielu festiwalach m.in. „Global Battle of the Bands” (2007), gdzie w finale zajęli 4. miejsce, „Ethno Evolution”, „Czerwona ruta” czy też Niv-rock (2006) i wielu innych. Wiele razy zagrali w Polsce: „Latający Holender”, „Etniczne Inspiracje”, „Etno Cross Festiwal”. Zespół występował na Przystanku Woodstock w latach 2007, 2008, 2009, gdzie w 2009 roku odebrał nagrodę w plebiscycie Złotego Bączka za najlepszy koncert sceny folkowej. Info: Wikipedia

Muzyka etniczna, folk w wykonaniu