18.01.2022, 10.00

Biblioteka ŚOK

Dzień Kubusia Puchatka z Biblioteką ŚOK

Zbliża się Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day!
Bohatera z bajki, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia, stworzył Alan Alexander Milne.
? 18 stycznia to data urodzin pisarza.
Ślężański Ośrodek Kultury zaprasza do Biblioteki ŚOK/RCKS w Sobótce – we wtorek, w godz. 10:00-18:00, ul. Chopina 25, II piętro. Na dzieci, które odwiedzą naszą wszechnicę czekać będą kubusiowe niespodzianki.
? Historia powstania misia związana jest z synem autora, Christopherem. Wszystko zaczęło się w zoo, gdzie Milne’owie zachwycili się niedźwiedzicą o imieniu Winniepeg, maskotką wojska z Korpusu Weterynaryjnego Kanady. Mały Krzyś dostał wkrótce zabawkową podobiznę zwierzęcia i nigdy się z nią nie rozstawał. Alan Alexander Milne, który miał już na koncie różne teksty i wiersze, postanowił stworzyć bajkę dla swojego syna. Jej bohaterem został zarówno Krzyś, jak i miś nazwany od imienia niedźwiedzicy Winnie. Drugi człon the Pooh (czyli Puchatek) pochodził od przezwiska łabędzia, którego Milne spotkał na wakacjach.
? Autor wykreował magiczny świat z takimi bohaterami jak pełni energii Królik i Tygrysek, spokojny i lękliwy Prosiaczek, mądra Sowa, opiekuńcza Kangurzyca czy pocieszny, choć wiecznie smutny osioł Kłapouchy. Niektórzy z nich także pochodzili od zabawek Christophera. Sympatyczni mieszkańcy Stumilowego Lasu podbili serca czytelników na całym świecie, dziś cała ta gromadka, z uwielbiającym miód Kubusiem na czele, są jednymi z najpopularniejszych bohaterów bajek.