O spotkaniu „Australia Zachodnia z przymrużeniem oka”

Spotkanie z Alkiem Łężniakiem i Kaliną Żaczek

🦘 Wciąż żyjemy jeszcze wrażeniami po piątkowym spotkaniu z Alkiem Łężniakiem i Kaliną Żaczek o Ich pełnej słońca, wakacyjnej podróży do Australii Zachodniej.

🦘Wraz z tłumnie przybyłymi gośćmi i naszymi mieszkańcami mogliśmy delektować się wspaniale wysublimowaną opowieścią ilustrowaną barwnymi, klimatycznymi slajdami.

🦘Poznaliśmy ten kraj, a zarazem kontynent, od strony (dla nas niezwykłej) zwykłej codzienności. Zawędrowaliśmy do miejsca, gdzie wiatr, w większym stopniu niż zegarek, dyktuje dobowy rytm i – choć brzmi to może sprzecznie – przyzwyczaja ludzi do spontaniczności, np. gdy będąc fanem określonego sportu, trzeba szybko podjąć decyzję o wybraniu się na plażę ze względu na sprzyjające warunki..

🦘Zresztą fizyczna aktywność permanentnie wpisała się w tę 40-dniową wyprawę za sprawą sportowych pasji Alka, który w ostatnich latach stworzył i rozwinął markę Monk Sandals, oferującą sandały minimalistyczno-biegowe. Co więcej, spotkanie to było i dla nas oryginalnym spojrzeniem na turystyczną przygodę poprzez pryzmat indywidualnych zamiłowań podróżników, dzięki czemu zapoznaliśmy się m.in. z krótkim przeglądem sportów wodnych (jak surfing, kitesurfing czy SUP).

🦘Zgodnie z tytułowym przymrużeniem oka, Alek i Kalina z humorem zdali nam relację ze swojej fascynacji tymi aktywnościami, które dostarczają mnóstwa radości także, a może zwłaszcza, na etapie pierwszych prób.

🦘Nie dziwi również bogata w piękne zdjęcia oraz podsumowana profesjonalną relacją filmową prezentacja – Kalina na co dzień zajmuje się fotografią i tworzy magiczne sesje, które następnie można podziwiać na blogu Pstrykam i Zmykam.

🦘 W drugiej części spotkania nieco zmieniliśmy profil wyprawy i daliśmy się zabrać na camping w kilka urokliwych miejsc rozsianych w Australii Zachodniej. Relacja z podróży była jednocześnie źródłem praktycznych informacji o tej części świata: od podstawowych danych geograficznych, przez przybliżone koszty wyjazdu, po wskazówki dotyczące planowania wycieczek w bliższym i dalszym regionie (które, co z uśmiechem dopowiedzieli nasi goście, można wzbogacić o elementy turystyki kawiarnianej). Alek i Kalina niejednokrotnie zwrócili naszą uwagę na niesamowite wrażenie wolności, jakiego można doświadczyć w Australii, i wysoką estetykę otoczenia.

🦘Na koniec podróżnicy sprawdzili wiedzę i czujność publiczności, zadając pytania dotyczące Ich prezentacji, a uważnych słuchaczy nagrodzili upominkami przywiezionymi przez siebie z wyprawy.

🦘Serdecznie dziękujemy Alkowi i Kalinie za piątkowy, ciepły australijski wieczór oraz podzielenie się z nami opowieściami i emocjami z pobytu w tak malowniczym miejscu

🦘Link do nagrania ze spotkania dla tych, którzy np. nie mogli przybyć osobiście, lub też pragnących do relacji powrócić – a warto wielokrotnie! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=-BdKThwarFQ

14 kwietnia 2023 r.

Foto: Ewa Dąbrowska, Magda Kubiak, Michał Hajdukiewicz, Marek Dąbrowski,