𝐎𝐝 𝐒𝐞𝐧𝐢𝐨𝐫𝐚 𝐝𝐨 𝐠𝐰𝐢𝐚𝐳𝐝𝐨𝐫𝐚 – „Weekend seniora z Kulturą”

🎤„Weekend seniora z Kulturą” to ogólnopolska akcja, której celem jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

🎤Propozycją Biblioteki ŚOK skierowaną do najbardziej poważanej grupy wiekowej była muzyczna podróż do czasów szlagierów z tamtych lat. W ciepłej atmosferze, zaaranżowanej na ten czas, kawiarenki, przy słodkim poczęstunku, wehikuł czasu zabrał nas w lata, w których królowały takie hity jak: „Gdy mi Ciebie zabraknie”, „Miłość jak wino”, „Nie zadzieraj nosa” i wiele innych szlagierów muzyki biesiadnej i popularnej minionych czasów.

🎤Wiedząc, że muzyka ma właściwości uzdrawiające, a wpływ śpiewu na umysł i ciało jest naprawdę zbawienny, formą rozrywki na jaką postawiliśmy było karaoke. Ta japońska zabawa, polegająca na śpiewaniu popularnych piosenek do podkładu muzycznego sprawiła naszym gościom wielką przyjemność. Mikrofony które krążyły, podawane z rąk do rąk, były narzędziem ku temu, by na moment poczuć się gwiazdą wieczoru.

🎤W przerwie między wokalnymi popisami, seniorzy mieli okazję obejrzeć dwie czasowe wystawy eksponowane w Ślężańskim Ośrodku Kultury, imponujący zbór filatelistyczny „Kopernik 550” oraz kolekcję poświęconą historii fiata 126p. Była to również chwila na sympatyczne rozmowy w rówieśniczym gronie, a także regenerację strun głosowych.

🎤Podążając tropem znanej piosenki „Śpiewać każdy może”, wprowadzeni w dobry nastrój artyści kontynuowali sentymentalne śpiewy, pienia, pomruki i prawdziwe arie. Nasi goście jednogłośnie wyrazili chęć na kolejne spotkanie, a wychodząc każdy nucił pod nosem ulubioną melodię.