27 maja 2020

Informator Ślężański – Stwórz go z nami!

Sklep Ślężański zaprasza do współpracy przy wydaniu informatora, który ma za zadanie zebrać wszelkie niezbędne informacje istotne dla turysty odwiedzającego Masyw Ślęży.

Głównym celem projektu jest promocja zasobów obszaru Masywu Ślęży. W tym przede wszystkim promocja działalności turystycznej i wspierającej turystykę, ale informator może okazać się pomocny, gdy potrzebna będzie np apteka, piekarnia albo przychodnia lub kwiaty na imieninową imprezę.

Informator będzie drukowany w nakładzie 10 000 egzemplarzy i dystrybuowany w ponad 50 miejscach Masywu Ślęży, takich jak miejsca użyteczności publicznej, miejscach turystycznych, hotele, restauracje i inne lokalizacje współtworzące informator. Ważnym elementem mapy będą repertuary instytucji kultury oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń. Tu mamy nadzieję na współpracę z samorządem. Zadbamy także o zawartość merytoryczną, proponując ciekawe trasy zwiedzania naszej okolicy, w tym te niekoniecznie znane. Informator dzięki swojej formule oddolnego projektu społecznego będzie ciągle rozwijającą się płaszczyzną porozumiewania się osób zainteresowanych sprawami masywu Ślęży, a także szukających pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu.

Projekt zakłada, iż część informacyjna przygotowana będzie we współpracy z lokalną społecznością (przedsiębiorcy, właściciele atrakcji turystycznych, władze samorządowe i organizacje pozarządowe) i zawierać będzie, oprócz wspomnianych wyżej krótkich i intrygujących informacji, praktyczne porady jak dotrzeć do polecanych miejsc, co w nich zwiedzić i dlaczego warto odkrywać dane miejsce. Dlatego dziś pytamy o Wasze obiekty w dedykowanym formularzu (https://informator.slezanski.pl/)