Przejdź do ▾
Siedziba Biblioteki w Sobótce
Filia Biblioteczna w Sobótce Zachodniej

Książki elektroniczne

UWAGA Czytelnicy LEGIMI!

Z przyjemnością informujemy, że od 7 stycznia 2021 r., w ramach Porozumienia bibliotek biorących udział w projekcie „Legimi na Dolnym Śląsku 2021”, nasi Użytkownicy mogą korzystać z nowej wersji elektronicznych publikacji – audiobuków.

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki zyskują dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszej klasyki – 60.000 tytułów! z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.pl. Dostęp zapewniamy dzięki współpracy z Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu.

Na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu należy założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli Państwo czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku bezpłatnie. Warunkiem jest posiadanie statusu zarejestrowanego czytelnika w bibliotece. Liczba kodów jest ograniczona.

Kody można uzyskać, kierując e-maila na adres: biblioteka@rcks.pl

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/

Następnie należy pobrać aplikację Legimi na wybrane urządzenie i rozpocząć przeglądanie zasobów.

IBUKI.

We współpracy z Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu, zapewniamy Państwu dostęp do kilku tysięcy tytułów w czytelni IBUK Libra. Aby korzystać z zasobu na komputerze domowym lub urządzeniu mobilnym, należy zgłosić się do Biblioteki/ŚOK po PIN (kod aktywacyjny). Kody wydawane są zarejestrowanym użytkownikom biblioteki i umożliwiają bezpłatny dostęp do pozycji wykupionych w ramach akcji IBUKI na Dolnym Śląsku. Zachęcamy do korzystania z tego praktycznego narzędzia, oferującego wiele funkcjonalności.

Obecnie platforma dysponuje 2649 tytułami z zakresu literatury z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, również dostępnych jest wiele publikacji dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej.

Mimo otwarcia naszej wypożyczalni – kody uzyskać można również mailowo: biblioteka@rcks.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00 – 16:00 – po zweryfikowaniu tożsamości Użytkownika.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta na stronie: www.libra.ibuk.pl

Dostępne instruktażowe filmiki do podstawowych i zaawansowanych funkcji IBUKA Libry:

https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

Instruktaż do najnowszych funkcji IBUKA Libry, promowanych w ramach Międzynarodowego Tygodnia E-Książki: tj. cytowanie oraz tworzenie projektów pod prace dyplomowe i zaliczeniowe.

Skip to content
Queries: 78