Przejdź do ▾
Siedziba Biblioteki w Sobótce
Filia Biblioteczna w Sobótce Zachodniej

Książki elektroniczne

LEGIMI. Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki zyskują dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszej klasyki – 60.000 tytułów! z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.pl. Dostęp zapewniamy dzięki współpracy z Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu. Na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu należy założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli Państwo czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku bezpłatnie. Warunkiem jest posiadanie statusu zarejestrowanego czytelnika w bibliotece. Liczba kodów jest ograniczona.

W obecnej sytuacji – zamknięcia – kody uzyskać można mailowo: biblioteka@rcks.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 15:00.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/

Następnie należy pobrać aplikację Legimi na wybrane urządzenie i rozpocząć przeglądanie zasobów.

IBUKI. We współpracy z Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu, zapewniamy Państwu dostęp do kilku tysięcy tytułów w czytelni IBUK Libra. Aby korzystać z zasobu na komputerze domowym lub urządzeniu mobilnym, należy zgłosić się do Biblioteki/ŚOK po PIN (kod aktywacyjny). Kody wydawane są zarejestrowanym użytkownikom biblioteki i umożliwiają bezpłatny dostęp do pozycji wykupionych w ramach akcji IBUKI na Dolnym Śląsku. Zachęcamy do korzystania z tego praktycznego narzędzia, oferującego wiele funkcjonalności.

W obecnej sytuacji – zamknięcia – kody uzyskać można mailowo: biblioteka@rcks.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 15:00.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta na stronie: www.libra.ibuk.pl

Dostępne instruktażowe filmiki do podstawowych i zaawansowanych funkcji IBUKA Libry:

https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI

https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

Instruktaż do najnowszych funkcji IBUKA Libry, promowanych w ramach Międzynarodowego Tygodnia E-Książki: tj. cytowanie oraz tworzenie projektów pod prace dyplomowe i zaliczeniowe.

Queries: 63